Bench Accounting/ Unsplash
Eksperdid on leidnud täiusliku teaduslikult tõestatud koduse koristusplaani. Etteruttavalt võime öelda, et tööpindasid peaksid puhastama igapäevaselt ning tolmulapid võiksid prügikasti jõuda juba pärast ühenädalast kasutamist.

Alates ahju pesemisest ja vanni desinfitseerimisest, on olemas palju majapidamisülesandeid, mida paljud meist hea meelega igavesti edasi lükkaksid. Nüüd on eksperdid aga leidnud teaduslikult tõestatud plaani, mis aitab hoida kodus puhtuse kontrolli all. Loe edasi ja saa teada, millele peaksid kodus tähelepanu pöörama igapäevaselt ning mida võid vähemalt hetkeks edasi lükata.
Mikrolaineahi: Kord nädalas
Ekspertide sõnul peaksid mikrolaineahju vähemalt kord nädalas niiske lapiga liigsest mustusest puhastama. Põhjalikult peaksid seda aga pesema iga kahe nädala järel. Üheks lihtsaimaks koduseks puhastustooteks on segu äädikast ja veest. Aseta segu mikrolaineahju sobivasse kaussi ning pane see mõneks minutiks tööle.
Voodiriided: Kord nädalas või iga kahe nädala järel
Hea soovitus on, et kui sa ei käi enne magamaminekut duši all, peaksid voodiriideid vahetama igal nädalal, kuid vastupidisel juhul piisab ka sellest, kui vahetad voodipesusid iga kahe nädala järel.
Vann: Kord nädalas
Kas teadsid, et uuringute kohaselt koguneb vanni rohkem baktereid kui prügikasti? Pese seda igal nädalal ühe korra.
Külmkapp: Kord kuus
Teadlaste sõnul peaks külmkappi pesema üks kord kuus, pöörates erilist tähelepanu juurviljasahtlitele, kuna nendesse kogunevad bakterid kõige kiiremini.
Arvuti: Kord nädalas
Hiljuti läbiviidud uuringust selgus, et nii laua- kui ka sülearvutite klaviatuurid koguvad viis korda rohkem baktereid kui tualettpoti iste. Kuigi on tõestatud, et kuni 70 protsenti inimestest lõunatab arvuti taga, siis 10 protsenti neist ei puhasta klaviatuuri kunagi. Puhasta töölauda antibakteriaalse spreiga kord nädalas ning puhasta samal ajal ka klaviatuuri põhjalikult. Parimaks tulemuseks puhasta nuppude vahesid vatitikuga.
Padjad: Iga kolme kuu järel
Kuigi peaksid padjapüüre pesema kord nädalas, on oluline ka patju eraldi puhastada ning seda iga kolme kuu järel, et mustusest ja tolmust vabaneda.
Madrats: Iga kahe kuu järel
Kõige lihtsam viis selle tegemiseks? Puista madratsile söögisoodat ning kasuta seejärel selle koos mustusega eemaldamiseks tolmuimejat.
Vaibad: Iga kuue kuni 12 kuu järel
Hiljuti avaldatud uuringust selgus, et vaipades peitub sadu tuhandeid baktereid, seega on oluline neid iga kuue kuu järel ka aurutada, kuna vaid tolmuimeja kasutamisest ei piisa.
Tööpinnad: Iga päev
On ülioluline, et köögi tööpindasid igapäevaselt puhastaksid. Pööra erilist tähelepanu kraanikausi ümbrusele, mis on köögi kõige räpasem piirkond. Jäta meelde, et vahetaksid nõudepesulappe ja-käsnasid igal nädalal.
Allikas: Daily Mail