Foto: Shutterstock
Suitsetamine kahjustab su tervist mitmel moel – igal aastal haigestub suitsetamisega seotud haigustesse miljoneid inimesi üle terve maailma.

Igaüks, kes on proovinud kunagi suitseamisest vabaneda, teab, et sellest halvast harjumusest lahti saada on keeruline. Alternatiivid nagu plaastrid, nätsud, kommid ja isegi hambatikud pakuvad tavalisele sigaretile aseainet, kuid siiski ei suuda panna suitsetajaid oma pahest loobuma – umbes 70% suitsetajatest väidavad, et soovivad suitsetamist maha jätta, kuid sõltuvus on siiski liiga suur, et seda päriselt teha. Vermonti ülikoolis tehtud uurimuse kohaselt on leitud uus viis, kuidas suitsetamist vähendada ja sellest seejärel kõige kergemini loobuda.

Suitsetajatele pakuti uuringu ajal suitsetamiseks nende tavapäraseid sigarette, millel oli kõrgem nikotiinisisaldus või siis uurimuse jaoks tellitud sigarette, mis olid madalama nikotiinisisaldusega ja ka märkimisväärselt odavamad. Enamik valis soodsamad variandid.

Uurimuses osales 169 igapäevaselt suitsetavat inimest, nende hulgas 120 naist ja 49 meest. Uurimuse autori, Stephen Higginsi sõnul selgus, et nikotiini sisalduse vähendamine sigarettides vähendas suhteliselt tervete ja sotsiaalselt stabiilsete suitsetajate sõltuvust.

Vähenenud sõltuvus aga tähendab, et sul on kahjulikust harjumusest hõlpsam ka lõplikult vabaneda.

Allikas: RD