Foto: Shutterstock
Külgetõmbeseadus toidab pidevalt nii meeste kui ka naiste uudishimu, eriti arvestades üha enam muutuvat kohtingumaailma. Business Insider toob välja teadusel põhinevad käitumismustrid ja omadused, mis muudavad nii mehed kui ka naised potentsiaalse partneri silmis vähem atraktiivseks. Selgus järgnev (vihje: välimusega ei olegi siin midagi pistmist!).

1. Huumorimeele puudumine. Kui sa palud ükskõik kellel nimetada viis kõige tähtsamat omadust, mida nad partneris otsivad, on suure tõenäosusega hea huumorimeel selles nimekirjas esindatud. 2009. aastal läbi viidud uuring tõestas, et huumorimeele puudumine või isegi keskmine huumorimeel oli tunduvalt vähem ligitõmbavam kui hea huumorimeele olemasolu.

2. Pidev unepuudus. Kui uneprobleemid polnud juba piisavalt halvad, siis nüüd tuleb välja, et halvad magamisharjumused ja vähene uni võivad sind ka potentsiaalse partneri silmis vähematraktiivseks muuta. Seda põhjendas 2010. aastal veebilehel The BMJ avaldatud teadusuuring, kus osalejatel paluti hinnata fotosid inimestest, kes olid eelneval ööl maganud 8 tundi ja neist, kes polnud juba viimased 31 tundi maganud. Pole ehk üllatav, et just viimaseid peeti vähem atraktiivsemateks, vähem tervislikemateks ja isegi kurvemateks.

3. Laiskus. Veebilehel Evolution and Human Behaviour avaldatud mitmes teadusartiklis selgus, et sellised omadused nagu abivalmidus ja ühistele eesmärkidele panustamine on vastassugupoole juures ühed kõige enam hinnatumad ning atraktiivsemad. Teadlased leidsid, et isegi pealtnäha atraktiivsete osalejate hindamisskaala oli oodatust tunduvalt madalam, kui tuli välja, et neil on probleeme laiskusega.

Allikas: My Domaine