Foto: Panthermedia
Kui sa ikka veel arvad, et dieetlimonaad on tavalisest karastusjoogist parem valik, siis on viimane aeg ümber mõelda. Selgub, et ka suhkruvabad joogid võivad südametervisele halvasti mõjuda ning seda isegi väikestes kogustes.

Meditsiiniajakirjas Heart avaldatud uuring kinnitab, et inimesed, kes joovad päevas kaks purki mingit sorti karastusjooki, mis on magustatud suhkru või kunstliku suhkruasendajaga, haigestuvad südamehaigustesse teistest 23% sagedamini kui inimesed, kes neid tooteid ei tarbi.

42 000st uuritavast inimesest põdes enam kui 4000 inimest läbi südameinfarkti ja 509 suri südamehaiguse tagajärjel.

Hoolimata sellest, et tarbijad on alati arvanud, et dieetjoogid on tervislikum valik (kuigi nad pole tegelikult tervislikud) kui tavalised karastusjoogid, pole neil kahel südamehaiguste tekkimise seisukohalt olulist vahet.

Mida siis teha? Kahe purgi või pudeli asemel joo päevas üks, kui sa tõesti ilma läbi ei saa. Ning kasuta tavalise suhkru asemel looduslikku magusainet steviat, mida saadakse samanimelise taime lehtedest. See on kalorivaba ja madala glükeemilise indeksiga, kuid magustab samamoodi nagu suhkur.

Byrdie.com