Shutterstock
Kas on midagi, mida Vahemere dieet ei suuda? Lisaks sellele, et ta langetab kehakaalu, mõjub hästi naha tervisele ja eluea pikkusele, on teadlased nüüdseks tõestanud, et menüü, mis sisaldab rohkesti antioksüdante – oliivõli, kala, täisteravilja ja rohelisi salateid – vähendab oluliselt ka depressiooniriski.

15 aasta jooksul paluti 15 000 inimesel järgida ühte kolmest dieedist: Vahemere dieet, 2010. aastal välja töötatud alternatiivne tervislik toitumisplaan (lähedane eelmisele) ja taimetoitlus. Uuringu algul ei olnud ühelgi uuringus osalejal depressiivseid häireid, kuid kaheksa aasta möödudes diagnoositi depressioon koguni 1550 inimesel.

Tuvastati, et kõigi depressioonijuhtumite korral vähenesid sümptomid kõige enam neil, kes pidasid Vahemere dieeti (või toitusid sellele lähedase alternatiivse tervisliku toitumisplaani järgi) ning seda isegi siis, kui nad dieeti vaid mõõdukalt järgisid. Miks? Teadlaste arvates peitub edu võti Oomega-3 rasvhapetes, mille poolest Vahemereline söögilaud väga rikas on ning mida seostatakse parema tuju tekkimisega.

Seega ei tee Itaalia köök inimesi õnnelikuks mitte ainult seetõttu, et see nii maitsev on.