Teksapüksid Balenciaga
Kvaliteetsed ja hästi istuvad teksapüksid võiks kuuluda iga naise garderoobi põhiesemete hulka. Kuidas aga leida just enda kehatüübile vastavad teksad?

Ükskõik, kas armastad teksasid igapäevaselt kanda või kuulud nende hulka, kes need pigem vabal ajal jalga tõmbavad, üks on selge – ideaalselt istuvaid pükse on raske leida ja mõnikord peab proovikabiinides veetma tunde (kui mitte päevi), et leida just see paar, mis sind tõeliselt kaunistab ja su figuurile komplimente teeb. Skinny'd ja laiema lõikega, altlaienevad ja sirged, madala, keskmise ning kõrge vöökohaga – kuidas teada, milline sulle kõige paremini sobib? Kõige lihtsam viis leida ideaalselt istuvad teksapüksid, on alustada otsinguid lähtuvalt oma kehatüübist.

Kui su keha on pirnikujuline... Sellise kehatüübiga naistel on laiad puusad ja tihti „tugevad“ reied ja jalad ning keha põhiraskus on keha alaosas. Vaata teksade poole, mil on keskmine värvlikõrgus ja klassikaline tegumood – võiksid proovida kitsaid sirgelõikelisi teksapükse, mis ühtlasi ka pikendavad visuaalselt sinu jalgu. Väldi kindlasti kõrge värvliga pükse, mis loovad sinu kehast ebaproportsionaalse üldmulje.

Kui su keha on õunakujuline... Selle figuuri eripäraks on, et kehal puudub eristuv taljejoon. Seega tuleks valida püksid, mis on sirge lõikega ja lubavad jalgu visuaalselt pikemana näidata – suurepärane võte, et tähelepanu probleemkohast ära juhtida. Hoia eemale üliümber ja kõrge värvliga pükstest, mis koondavad tähelepanu su taljejoonele.

Kui oled kurvikas... See on teksapükste otsinguks üks keerulisemaid kehatüüpe, kuna eesmärgiks on leida paar, mis loob salendava efekti ja toob sinu parimad omadused esile just õigetes kohtades. Paljudel teksabrändidel on sellise kehatüübi jaoks olemas eraldi liin (curvy), mis on loodud spetsiaalselt selliseid kehasid silmas pidades. Üldiselt töötavad kurvikate kehade puhul hästi madala värvliga teksad. Kui aga oled sellise kurvika keha omanik, mil on silmapaistvalt peenike piht, võiksid proovida ka kõrge pihaosaga teksapükse – see rõhutab parimat, mis sul on! Kui valid tumedate ja heledate pükste vahel, vali alati tumedamad, kuna need aitavad kaasa saledama mulje tekkimisele.

Kui oled rinnakas... Kui tahad oma kehale õiged proportsioonid tagasi anda, vali püksid, mis on veidi laiema säärega – balansseerid sellega oma üla- ja alakeha. Kui tahad tähelepanu oma ülakehalt eemale saada, eelista heledamaid pükse. Proovi kindlasti teksapükse, mis on madala värvliga ning alt veidi laieneva lõikega.

Kui oled väike ja peenike... Palju õnne, suure tõenäosusega sobivad sulle väga paljude tegumoodidega püksid! Kui ülikitsad püksid rõhutavad su kurve ja figuuri, siis kõrge värvliga teksad pikendavad visuaalselt su jalgu – eriti, kui kannad selliseid pükse koos kõrgete kontsadega kingade või saabastega. Vältida tasuks kotakaid laiu teksapükse, sa ei taha ju tunduda rõivastesse uppununa?!

Kui sul on liivakellafiguur... Liivakellafiguur on naistel, kel on kurvikas keha, mille proportsioonid on parimas võimalikus vahekorras. Kuigi sulle sobivad peaagu iga lõikega teksapüksid, siis näiteks kitsad püksid rõhutavad su kurve eriti hästi. Jälgi, et pükstel poleks liiga madal värvel – püksid peaks su „kurve“ ka siis katma, kui istud või kummardad.

Kui oled pikka kasvu... ja peenike, siis ära häbene oma pikki jalgu julgelt demonstreerida! Madala värvliga püksid aitavad sul ehk paremaid proportsioone saavutada, kuid vastupidised, kõrge värvliga püksid aitavad kaasa muljele lõpututest jalgadest... Proovi ka alt laienevaid ja väga ümber teksasid – sa tunned need õiged oma jalas kindlasti ära.

Kui oled atleetiku kehaehitusega... Näita oma perfektset vormi teistelegi ja loo samal ajal veidi kurvikust juurde! Proovi lõiget, mis on tagumikust ja tuharatest ümber, kuid altpoolt pisut laienev.

Allikas: laurenconrad.com