Foto: Denim Dream
Aasta kõige pidulikum kuu on alanud! Et jõuaksid ikka kõikidele jõulupidudele õigeaegselt, mõtle peoriietusele juba hommikul, kui end tööleminekuks valmis sead.

Peoriietus ei tähenda alati peeneid pitse ja säravaid litreid – eriti, kui räägime sellisetest jõulu- ja aastalõpuistumistest, mida korraldatakse argipäevaõhtuti restoranides või kellegi kodus. Veidi erilisemalt tasub end siis siiski riidesse panna, on ju terve aastajagu mälestusi, millele nüüd tagasi vaadata. Tähistame detsembrit päeval ja õhtul!

Salapärane samet

Lisaks sellele, et samet on totaalne selle hooaja moehitt, on sametis midagi luksuslikku ja ehk kuninglikkugi. Olles väärikas ja keha vastas mõnusalt pehme, sobib see materjal ka päevasel ajal kandmiseks. Miks mitte terve päeva tavapärasest veidi pidulikum välja näha? Kes üleni sametkostüümi riietuda ei tihka, valigu kas sametine seelik või pintsak – viimane sobib näiteks ka argiste teksapükste peale, muutes riietuse üldmulje koheselt palju naiselikumaks ja aastalõpule kohaselt kaunimaks.

Altuzarra kehasse töödeldud lõikega sametpintsak ja komplekti sobivad püksid. Ideaalsed nii koos kui eraldi kandmiseks. Foto: Scanpix


Keha järgiv sametkleit on tõeliselt mitmekülgne, millega saab hõlpsalt kontorist restorani suunduda. Denim Dream, 99.-


Asümmeetria ja midipikkus on moes endiselt olulised märksõnad ning mõjuvad mürkrohelises ja sametises versioonis eriti veetlevalt. Maje, 250.- (netaporter.com)


Õige riietus rõhutab sinu keha kõige kaunimaid kohti. Sul on kärbsepiht? Või pikad jalad? Sellise lõikega kleit toob need eriti maitsekalt esile. Alexa Chung, 450.- (netaporter.com)


Väike must kleit

Elegantne moeikoon, väike must kleit, mida sobib sisuliselt kõikjal kanda, peaks leiduma iga naise garderoobis. Neile, kes mustas klassikus enam midagi erilist ei suuda näha, soovitame vaadata põnevamate lahenduste poole - “väike must” võib tähendada ka mõnd muud värvi olemuselt universaalset “väikest” kleiti. Klassika on endiselt moes, kuid ka siin puhuvad veidi uuemad tuuled, nimelt kohtab “väikest musta” nüüd ka julgemates lõigetes ja mitmekülgsemate kangalahendustega.

Stella McCartney võluv lahendus – keha kumab siin-seal seksikast pitsist läbi. Foto: Scanpix

Hõlmiklõikeline kleit on alati turvaline valik, kanna koos pükstega päeval ja kleidina õhtul. Särav kangas lisab aastalõpule kohast pidulikkust. Zara, 69,95


“Väikeste mustade” klassika, mille saab päevaseks kandmiseks kohandada lihtsalt sellega, et seada õlgadele kardigan või pintsak. Bastion, 129,90


Kleiti asendab ideaalselt ka pidulik pluus, eriti selline asümmeetriline versioon, mis kandja iga liigutusega kaasa hõljub. Zara, 59,95


Kontoripeo lemmikud

Paljudes kohtades peetakse jõulupidusid tagasihoidlikult, ilma suurema pidulikkuseta. Kui see kehtib ka sinu sõprade, pere või töökoha kohta, siis võiks ka riietuses sama järgida, et mitte liiga ülepakutult mõjuda. Siiski, teksapüksid ja igapäevase riietuse võiksid sel päeval riidekappi jätta ja valida selga mõni erilisem kudum, kleit või lihtsalt midagi, millega sind igapäevaselt ei nähta. Nii on sinul (ja ka sind ümbritsevatel!) siiski argipäevast veidi erilisem tunne. Riietust ei tasu kunagi alahinnata.

Oscar de ka Renta komplekt väljendab selle hooaja ühte peamist värvitrendi – punast! Miks mitte peole üleni punases kohale ilmuda? Foto: Scanpix


Ilus kudum kvalifitseerub samuti peorõivaks, kui seda vastavalt kanda. Maison Margiela, 390.- (netaporter.com)


Samet ja sportlik stiil sobivad suurepäraselt kokku! Marc Jacobs, 320.- (netaporter.com)


Sarnaselt väikesele mustale kleidile leidub klassika-armastajate riidekapis ka üks väike must kudum, mida kanda kontoripeol või miks mitte ka teatrisse minnes. See on teistest sinu kampsunitest mitu kraadi peenem ja kallim, ning mõeldud spetsiaalselt erilisteks juhtumiteks. Gerry Weber, 85,99 (kaubamaja.ee)


Aksessuaaride võim

Komplektide puhul, mis peaksid vastu hommikust õhtuni (ja ehk ka edasi, õhtust hommikusse!), mängivad võtmerolli aksessuaarid. Seega, kui sul on ees ootamas selline pidu, kuhu pead minema töölt otse, ära unusta hommikul kaasa võtmast teisi jalanõusid, ehteid ja ka vajalikke meigivahendeid, millega end õhtuks veidi kohendada-värskendada. Kui mõtled õhtu peale juba hommikul ja oled ette valmistunud, naudid kindlasti ka õhtut rohkem.

Kui lähed tööle lahtiste juustega, võta kaasa veidi pidulikumas võtmes peavõru. Lihtne kuid efektne aksessuaar! Expressions, 6,99


Sukksaapad sobivad nii päeval kui õhtul – kõik sõltub sellest, kuidas neid kanda. Pepe Castell, 229,99 (ABC King)


Ära kunagi alahinda tervikliku komplekti juures aksessuaaride jõudu – kui armastad igapäevaselt suuri märsse, võta õhtuseks peoks kaasa väiksem kott. Furla, 299,99 (kaubamaja.ee)


Allikas: Laupäevaleht LP