Foto: Erlend Staub
Eelmisel nädalal Tallinn Fashion Weeki lavale jõudnud pea 30 kollektsiooni rääkisid eraldi kõik enda lugu – samal ajal joonistusid välja selgelt aktuaalsed tendentsid.

Puhas joon

Mõne päeva jooksul nägi laval mitut minimalistlikust joonest kantud kollektsiooni. Olles olemuselt vägagi erinevad, on signaal üks – need on rõivad, mis lasevad kandjal kõneleda.

Studio August

Piret Ilves


KÄT

Suurem kui elu

Üks olulisi märksõnu sellelt moenädalalt: katsetused vormiga. Oversize-teema on oluline ka maailmamoes... Vaata, kuidas moenädalalal osalenud moekunstnikud seda trendi interpreteerisid.

Riina Põldroos

Aldo Järvsoo

Iris Janvier

Nóló /Läti

Vilve Unt

Trendikontor

Braavo, disainerid! Te teate, et meile meeldib küll moodi vaadates unistada, kuid mis puudutab päriselu, siis… me tahame iga päev (jah, ka tööl käies!) head välja näha. On tõeliselt rõõmustav, et niivõrd mitmed disainerid teevadki tänapäevastesse kontoritesse sobivaid igapäevaselt kandmiseks mõeldud rõivaid. Märksõnadeks naise kehale komplimente tegevad lõiked, hea kombineeritavus, kvaliteetsed materjalid ja säravad värvid.

Diana Arno

Iris Janvier


KÄT


KÄT

Tiina by Tiina Talumees

Trendikas neopreen

Põnev materjal, mis sel korral nii mitmeski kollektsioonis esile tuli, oli neopreen – veelgi enam, see oli mõnel juhul ka kollektsiooni staar. Meile meeldib see, kuna 1) see ei kortsu, 2) see hoiab oma vormi.

Aldo Järvsoo

Piret Ilves

Kirill Safonov

Punase vaiba kaunitarid

Pilk järgnevale ja võib kindlalt öelda, et Eesti piduliku moe disain võistleb tugevalt maailmanimedega disaineritega. Hoolimata sellest, kas otsid pidulikku kleiti ooperisse, vastuvõtule või galaõhtule ning milline on sinu stiil – valik on tõepoolest lai.

Diana Arno

Kirill Safonov

Tiina by Tiina Talumees

Ketlin Bachmann

Hanna Korsar

Iris Janvier

Liivia Leškin

Must maagia

Mustas pikas õhtukleidis on midagi kütkestavat ja kättesaamatut – need kleidid on saatuslikele amatsoonidele, kes teavad, kes nad on ja mida nad tahavad. Sõltuvalt disainerist on rõhku pandud kas transparentsusele, detailidele, pitsile või mustrile. Millist neist ihaldad sina?

Aldo Järvsoo

Riina Põldroos

Ketlin Bachmann

Iris Janvier

Liivia Leškin

Kirill Safonov

Tiina by Tiina Talumees

Fotod: Erlend Štaub