Helene Vetik Eva-Liisa Orupõld
Auhinnatud disainer ja hinnatud blogija Helene Vetik on tõeline stiilieeskuju, kes hakkab hallis tänavapildis silma vallatuid mustreid ja pööraseid lõikeid kandes. Naine armastab kanda ka mugavaid ketse ja tenniseid. Catwalk.ee uuris lähemalt, kuidas ta jalavarjud enda jaoks avastas, kust saab parimaid ketse ning kuidas neid stiliseerida!

1. Kaua oled Sina ketse kandnud ja kuidas enda jaoks nad avastasid?
Helene: Minuni jõudsid ketsid kui igapäeva, mitte spordijalatsina naabri antenniga MTV kanalit vaadates ning nähes Jamiroquai "Virtual Insanity" muusikavideot. Aasta oli 1996, seega armusin sellesse stiili juba varases teismeeas ja palusin samasuguseid Adidase ketse endale sünnipäevaks. Kuna vanaema töötas Dünamo spordipoes, siis soov saigi teoks!

Helene Vetik

Foto: Aljona Eesmaa

2. Kuidas soovitad neid stiliseerida? Paar nippi ehk algajale või vanemale daamile?
Helene: Ketse on väga mitmesuguseid - on selliseid mis meenutavad kingi, on ketsid-ketsid nagu Converse'id ja tänapäeval kõige popimad niinimetatud koledad sportlikud tossud.

Kõiki neid ketsisorte tasub stiliseerida väga vabalt. Neid võib kanda teksadega, veel parem viigipükstega. Kõige moodsama tulemuse annab hästi naiselik kleit, millele lisada kontrastiks ketsid jalga.

Helene Vetik
Eva-Liisa Orupõld

3. Kust leiab parimaid ketse?
Helene: Eesti lipulaevaks on ketsimoes kindlasti Reede kauplus Rotermannis. See, mis on moeajakirja kaante vahel, on tavaliselt Reede vitriinil juba kuu aega välja toodud. Säästueesmärgiga tasub välja otsida Reeboki, Adidase ja Nike outletid Tallinnas Tondil.

Kui on aga soov omada täiesti ainulaadseid ketse ja võimalus raha laristada, siis võib veebipoodide kallale minna ja tellida endale hoopis Rihanna Fenty x Puma või miks mitte Balenciaga ketsid.