Foto: Shutterstock
Paranda oma südame tervist, põleta kaloreid ja muuda kaalukaotus kiiremaks kõigest nelja minutiga. Kuidas? Treeninguga nimega Tabata. Tegemist on kõrge intensiivsusega intervalltreeninguga, millega voolid end kiirelt paremasse vormi.

Tabata puhul ei ole tegemist niivõrd konkreetse treeninguga, vaid pigem meetodiga, kuidas sa trenni teed. Selles sisaldub 20 sekundit kõrge intensiivsusega tööd (enda liigutamine nii kiiresti ja intensiivselt kui sa vähegi saad!), millele järgneb 10 sekundit puhkust ja seejärel taas intensiivne trenn. Vahelduvaid kordusi sisaldub treeningus kaheksa korda, mis teebki kokku vaid neli minutit.

Treeningu loojaks on dr Izumi Tabata ja algselt tunti seda meetodit kui „Tabata protokolli“. Doktor ise ütleb, et treeningmeetod on inspireeritud kiiruisutamise tipptreenerist Irisawa Koichist. Doktor on on juhtinud ka mitmeid selle meetodi kohta tehtud uuringuid ja on tõestatud selle positiivset mõju kaalukaotusele kui südame-veresoonkonna tugevdamisele.

Liigutused on sinu enda teha – võid minna kõige lihtsamat teed ning treeningusse kaasata vaid kaks liigutust (näiteks kükid ja kätekõverdused). Samuti võid omavahel erinevaid harjutusi kombineerida, et keskenduda mitmetele lihasgruppidele.

Rasvapõletuseks on ideaalne saada oma süda maksimaalselt kiiresti tööle ja just kõrge intensiivsusega treeningud on kaalukaotuse seisukohalt efektiivsed. Sellised trennid põletavad hulgaliselt kaloreid, ergutades keha just ladestunud rasvu kasutama.

Kui soovid vastupidavust treenida, proovi näiteks järk-järgult 20-minutilist, 30-minutilist ja seejärel 45-minutilist Tabata treeningut. Selliste kavade puhul on põhirõhk siiski 20-sekundilisel kõrge pulsiga treeningul, millele järgneb 10-sekundiline puhkus, kuid kordusi on lihtsalt rohkem. Erinevaid Tabata kavasid leiab nii videote kui ka tekstide näol, seega endale sobivaima variandi leiad kindlasti, ükskõik, kas lähed jõusaali telefoniga või ilma. Tabata-treeninguid pakutakse ka mitmetes spordiklubides.

Allikas: Popsugar