Foto: Anete Palmik
Auhinnatud Eesti noore moelooja Birgit Kooli kollektsioon “Reptile” iseloomustab disainerit ennast ja on suunatud enesekindlale naisele, kes soovib olla moodne ning teistest eristuda.

20 käsitööna valminud disaini seast võib leida nii suvisemaid kleite, pluuse ja seelikuid, kui ka sügisesse linnapilti väga hästi sobivaid jakke ja mantleid. “Tegemist on minu seni kõige suurema kollektsiooniga, mis on ühtaegu nii moodne kui aegumatu, mugav ja romantiline,” rääkis Birgit.

Kollektsioonis on materjalidest kasutatud siidi, sametit ja mugavat puuvillkangast, samuti põneva elemendina mööbliriiet, mis on võimaldanud tekitada mahukamaid vorme. Kollektsiooni värgigamma on ehitatud üles musta ja valge ning särava rohelise silmapaistvatele kontrastidele.

Noore moelooja jaoks on esimene mahukam autorikollektsioon edukas järg senisele üheteistkümnele kollektsioonile, milledest kuus on võitnud erinevaid auhindu. Birgit Kool on kokku osalenud pea 30 erineval moekonkursil, teiste seas MoeAken ja ERKI moeshow.

Foto: Taavi Luhamaa

Foto: Anete Palmik