Jeremy Scott sügistalv 2015/2016 Foto: ANDREW KELLY, REUTERS
New Yorgi moenädala backstage'ides kohtas täiesti uut tüüpi difuuserit – mis see on ja millised on selle eelised tavalise, plastikust föönidifuuseri ees?

Fööni külge kinnitatava difuuseri ehk kuumuse hajutaja mõte on – nagu vahendi nimigi ütleb –, hajutada föönist tulevat kuuma õhku võimalikult laialt, et vähendada juuksekahu. Difuuseri kasutamine aitab luua ka siidiseid lokke ning laineid, samuti lisada juustele läiget ning ka kohevust.

New Yorgi moelavade soengute puhul kasutatud Jaapanist pärit The Y.S. Park difuuser teeb seda kõike, ainult paremini, kuna kontrollib tegevust väga täpselt. Kui tavalised difuuserid võimaldavad nii kuumal fööniõhul kui kuumusel juusteni jõuda, siis selle puhul jõuab juusteni vaid kuumus. See on kui radiaator sinu juuste kõrval – difuuseriga juukseid „töödeldes“ juuksed ei liigu.

Lisaks difuuseri toimele kiidavad profid selle kasutamismugavust – kui tavaline difuuser kipub alatasa fööni otsast maha kukkuma, siis uudistoote puhul kinnitatakse see fööni otsa ja see tõepoolest püsib seal.

Tavalise difuuseriga juukseid kuivatades võtab see oluliselt kauem aega kui fööniga, kuna föönist tulev kuum õhk on laiali hajunud ja seega nõrgema õhuvooluga. Uutmoodi difuuserist tulev kuumus ei kuivata juukseid küll nii kiiresti kui tavaföön, kuid siiski kiiremini kui tavalise difuuseriga föön. Arvesta siiski mõneminutilise lisaajaga peegli ees.

Uue difuuseri hind jääb keskmiselt 45 € kanti.

Allikas: Fashionista