Täna esitleti uues moekeskuses Defitsiit Wear-Artsi kollektsiooni "The Art Club". Omanäoline kollektsioon sündis EKA noorte disainerite ja tuntud Eesti kunstnike koostöös.

Kevadise Tallinn Fashion Weeki avapäeva moodsa sisu eest hoolitses moeprojekt Wear-Arts, mille idee autor on Mari Martin. Tegemist ei ole rõivabrändiga selle klassikalises mõttes, sest nende kollektsioonide peategelane on rõivaste endi kõrval kunst, just Eesti kunst, mida esemetel eksponeeritakse. Jah, kunst ei kuulu enam vaid üksnes galeriidesse ja kollektsionääride kogudesse!

“The Art Club”-nimelise kollektsiooni autoriteks on Mari-Ly Kapp, Kertu Kivisik, Kaia Kuusmann, Sandra Luks, Sirli Pohlak, Pamela Põld, Kerttu Reinmaa, Eliise Saar ja Aleksandra Tšusovljanova (Närjänen). Kasutatud on Leonhard Lapini, Jüri Arraku ja Maarit Murka loomingu elemente, mis muudavad iga rõivaeseme ainulaadseks kunstiteoseks, absoluutseks statement-esemeks. Eesti kunstiklassikasse kuuluvaid tuttavlikke elemente leidub kollektsiooni kleitidel, jakkidel ja keepidel ning need tulevad lihtsate lõigete ja lendlevate kangaste taustal maksimaalselt esile.

Video: GET x Katrina Raiend

Vaata fotosid: