Eesti hinnatumaid moekunstnikke plaanis mai alguses avalikkuse ette tulla suurejoonelise moeeetendusega, mis pidanuks jääma tema viimaseks suuremaks ülesastumiseks moedisainerina. “Mõtlesin, et teen suure pauguga mineku, aga enam ma seda ei plaani. Vastupidi, on tekkinud trots jätkata. Arvan, et ilu ja riideid on inimestel igal ajal vaja. Sel hetkel, kui kaob ilu, kaob ka kõik ülejäänu...”

Embassy of Fashioni moestuudios tuli kriisi saabudes kõik plaanid ümber mõelda - suurim neist puudutas veebipoodi, millele kiirelt "elu sisse puhuti". Tänu allahindlustele veebipoes kaup küll liigub, kuid kasumist on tulnud loobuda. “Loodame kriisi üle elada nii, et ühestki töötajast ei peaks loobuma,” rõhutab moekunstnik.

Märtsis toimuma pidanud moenädala jaoks valminud kollektsioonid on disaineritel küll valmis, kuid esitleda plaanitakse neid siis, kui kriis on läbi. Aldo ütleb lisaks, et enam ei saa rääkida kevadise Tallinn Fashion Weeki edasi lükkamisest, vaid et see jääb ära ja kollektsioonid jõuavad lavale loodetavasti sügisel.

Aldo nendib, et olukord on kurb ja traagiline, ent püüab tekkinud olukorras ka positiivset näha. “Võib-olla läkski disaineritel kõik liiga lihtsaks? Võib-olla on praegune paus ka millekski hea...?”

Vaata videost, kuidas kriisiajal moestuudios töö käib.