Moekunstnik Kristina Viirpalu hindab vanade käsitöötehnikate unikaalsust - neist inspireerituna valmis äärmiselt käsitöömahukas kollektsioon, kuhu kuuluvad nii stiilsed õhtukleidid, ülerõivad kui ka moelooja signatuuriks kujunenud body'd.

Ainsana Eestis kasutatakse Kristina ateljees iga toote tegemisel aeganõudvat käsitsi kudumist ja tikkimist – piste piste haaval, pärl pärli järel, üks õieleht ja pitsdetail korraga. Iga toode on eriline ja ainulaadne, algusest lõpuni käsitöö, samuti lisab disainile aktsenti tikkija eripärane ja unikaalne käekiri ning kandja temperament.

Moekunstnik on Eesti traditsioonilistest käsitöövõtetest ja mustritest üle võtnud parimad tehnikad ja kauneimad jooned ning toonud need tänapäevasesse couture-maailma. Disaineri ühe lemmiktehnikana kasutatakse Eesti käsitöö tõelist pärli ehk imepeenena kootud Haapsalu salli, mis on pärit 19. sajandist. Võttes inspiratsiooniks tolleaegse romantismivaimu ja vanad tikandite motiivid ning mustrid, muundab Kristina selle traditsioonilise tehnika võtted äratuntavalt isikupäraseks ja kordumatuks moeloominguks, kus ühe kleidi valmimiseks võib kuluda mitu kuud.

Vaata videot!