Toidupsühholoogia järgi lõpevad loobumisdieedid üheksal juhul kümnest põrumisega. Meie keha, mõistus ja keskkond ei toeta sellist tegutsemist. Seega, lemmiktoit ja -jook tuleks menüüsse jätta isegi siis, kui plaanid end paremasse vormi viia.

Mul on üks hea sõber, kes eelmise aasta jaanuaris teatas pühalikult, et tema enam valget saia ei söö. Küsisin, et miks. Selle peale vastas ta, et oli lugenud mitut artiklit valge nisujahu kahjulikkusest ja tahtis oma kere keskosa taas kontrolli alla saada. Tean teda hästi juba lapsepõlvest ja mäletan selgelt, kui väga ta poisikesena suhkrusaia armastas… Olgu mainitud, et tal ei olnud allergiaid ega toidutalumatust.

Pärast esimest kuud loobumist oli sõber rõõmus, talje oli saledam ja samm reibas. Rääkis mulle õhinal, kui hea on tal olla ja et saia söömisest polnud üldse raske loobuda.

Teisel kuul oli ta nägu juba mõtlikum. Ta küsis, et kas on normaalne, et vastutulevad inimesed on natuke saia näoga. Või et, kas ma tunnen ka seda pirukate lõhna, mis tänava teisest servast tuleb?

Vaata videost, mis juhtus Mirko sõbraga edasi.

Mirko Miilits on tervisekoolitaja, kes on üheksa aasta jooksul treeninud ja koolitanud sadu inimesi. Oma töös keskendub ta tervisekäitumise järk-järgulisele muutmisele, selgitab dieedipidamise kirglikke tagamaid ja on tervisehuvilistele infodžunglis kui giidi eest.