Hanna Haring
Anne & Stiili toimetus palus jõulude eel armastatud Eesti moekunstnikel visandada paberile oma nägemuse trendikast tänapäevasest jõuluvanast – siin on nende lõbusad ja isikupärased interpretatsioonid. Häid jõule!

Montoni peadisainer Hanna Haringu moejoonis kujutab jõulumehena legendaarset Guns N Rosesi kitarrist Slashi. “Slash kannab smaragdrohelist sinelimõjutustega peenvillast kuube ja plisseritud ruudulist kilti, mille sai ta päranduseks oma Šoti juurtega vanaonult. Slashi rokihinge rõhutavad neetidega kaabu ja metalne uurikett. Tal lõppes just hommikune bändiproov ja ta on suundumas oma esimesele kingijagamisringile,” kirjeldab Hanna.

Hanna Haring

Moekunstnik, stilist ja Anne & Stiili moe- ja ilutoimetaja Karolin Kuusik visandas tänavastiilist inspireeritud jõuluvana. “Ta on ülimoodne tegelene, kellele meeldib oma habet ja juukseid värvida. Tal on käes viimase trendi järgi läbipaistev kohver, millest kingitused läbi paistavad. Kingitused on klassikalised ja mõeldud lastele – nukud, kommid ja muud mänguasjad.”

Karolin Kuusik

Bastioni peadisainer Monika Randloo kujutab moodsate jõuluvanadena hoopis naiselikke naisi. Esimesel joonisel on jõulupeole suunduv amatsoon keha stiilselt paljastavas ja pidulikus õhtukleidis; teisel, abstraksemal visandil aga on fookuses hoopis “jõuluvana” pikad jalad.

Monika Randloo

Naiselikkus, seksikus, pidulikkus ja kingitused on mõlema joonise märksõnadeks.

Monika Randloo

KÄTi moemaja juht Kätlin Kikkas kujutab päkapikkudena muhedaid, rõõmsaid ja hästi toidetud kasse, kes tervitavad alati erinevate trikkidega. "Jõuludeks on nad moodustanud koos ühe toreda kuusepuu, et ei peaks jõulupuud metsast võtma," lisab disainer.

Kätlin Kikkas

Brändi New Vintage by Kriss looja Kriss Eglite tegi kaks visandit. Esimesel toob päkapikk sussi sisse kingitusi. "Selleks põhjapõtru ei piinata ja kasutatakse ainult rohelist ja taaskasutatavat energiat – kondimootoriga tõukekat," kostab Kriss.

Kriss Eglite

Teisel visandil on "jõuluvana", kes oma Martini klaasist just ära jõi, kõige ihaldatumad kingid puu alla jättis ja püüab nüüd oma kontsakingadega korstna kaudu tagasi ronida. "Sest moodne “jõuluvana” ei pruugi üldse vana, habemega ja tüsedusele kalduv härrasmees olla," lisab disainer muiates.

Kriss Eglite