Foto: Unsplash.com
Kas sa tead, mis on biotiin ehk vitamiin B7 ning millist märkimisväärset mõju avaldab biotiini tarvitamine sinu juustele ning ripsmetele?

Biotiin tuleb kreekakeelsest sõnast bios, mis tähendab elu. Biotiin on üks tähtsamaid vitamiine organismi kasvamise ja arengu käigus ning seetõttu on see iseäranis oluline laste toidulaual. Biotiini on organismis vaja ka suhkru energiaks muutmisel, närvisüsteemi tugevdamisel ja rasvhapete ainevahetusel.

Erinevate uuringute kohaselt on tõestatud, et kui tarvitada B7 vitamiini igapäevaselt paari kuu jooksul, kiireneb nii juuste, küünte kui ka ripsmete kasv. Kui keskmiselt kasvab üks juuksekarv kasvab keskmiselt üks sentimeeter kuus, siis regulaarsete biotiini tarvitajate juuksekasvutempo on kiirenenud koguni kuni kolme sentimeetrini ühes kuus.

Biotiini müüakse apteekides toidulisandina ja seda leidub ka paljudes taimsetes ja loomsetes toiduainetes. Biotiini loomsed allikad on näiteks munad, maks ja neerud, taimsed parimad allikad on sibulad, porgandid, banaanid, maasikad, lillkapsad ja kurgid.

Biotiini soovitatav päevane annus on naistel 0,03-0,045 mg, meestel 0,035-0,05 mg.