Saskia Alusalu Foto: Krõõt Tarkmeel, Anne&Stiil
Täna tähistab oma 26. sünnipäeva kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes valiti 2018. aastal ka Eesti parimaks naissportlaseks. Saskia sõnul aitab sportlase elu panna asjad perspektiivi.

“Nii nagu oled stardijoonel üksi, oled ka elus. Sul pole mõtet oma halba tuju või vormi teiste süüks ajada või kellegi peal välja elada. Sinu enda sees on vastused teemadele, mis pitsitavad, need tuleb üles leida. Hingerahu ei saa keegi teine sulle anda ega sinult ka võtta,” nendib sportlane.

LOE LISAKS: ANNE & STIILI KAANELUGU | Kiiruisutaja Saskia Alusalu ausalt sportlaskarjäärist: see on pidev joone peal elamine, enamik ajast on ränkraske

Saskia teab, et õnne saladus peitub iseendaga leppimises. “Ma arvan, et hästi oluline on aru saada, kes sa inimesena oled, ning mõista, et iseendale oled sa kõige tähtsam. On suur vahe, kas olla ülbe ja üleolev või enesekindel. Viimase puhul ei pea sa kellelegi tõestama, et oled teistest parem. Keegi pole kellestki üle, vahet pole, mitu medalit või tiitlit sul on, oled sa kuningas või kuninganna. Enesekindlus pole patt. Kui tead, kes sa oled – nii heas kui ka halvas –, siis saad ennast aktsepteerida ja usaldada ning ehitad ka terveid suhteid.”