Ehtekunst ei tähenda alati ainult käsitsi nokitsemist, vaid kunstilised sõrmused, keed ja ripatsid võivad sündida ka hoopis uudsel viisil.

Tallinnas on oma stuudio püsti pannud 3D printimisega tegelev startup nimega Cloud Factory, mis pakub maailmakuulsatele staaridele võimalust toota nende juures fänninänni ning tulla välja oma ehete kollektsiooniga. Nendega on käed löönud näiteks Jackassist tuntud trikitaja Bam Margera ja kodumaine räpimaailma värske täht Nublu. Näidiseid on tehtud ka näiteks Eminemi, Alan Walkeri, Tommy Cashi või Guns N' Rosesi jaoks, aga mitte kõik ehted ei lähe tootmisesse.

3D ehted
Foto: Ilmar Saabas

Hiljutisem projekt on aga koostöös Goldtime'iga, kui sündis kodumaiste muusikutega koostöös valmistatud 3D ehtekollektsioon.

3D ehted
Foto: Ilmar Saabas

Cloud Factory kasutab ehete tootmiseks metalli 3D printerit, mis kasvatab ehted ehitusplaadile, lisades sellele kiht kihi haaval pulbri kujul 925 hõbedat, mille laser kokku keevitab. Noorte ettevõte on Baltikumis ainuke ning maailmas üks vähestest ettevõtetest, mis 3D prindib väärismetallist ehteid, ilma vorme kasutamata.

Vaata Anne & Stiili videost, kellele 3D ehteid toodetakse ning kuidas ehted sünnivad!

Eesti esimese 3d ehete kollektsiooni esitlus
Foto: Harry Tiits