Eesti Meremuuseum esitles kolmapäeval Lennusadamas külastusjuhtide uusi vormirõivaid, mille autorid on Eesti disainerid Hanna Korsar ja Kirill Safonov. Catwalk rääkis esitlusel Hanna Korsariga ja uuris, mis oli vormirõivaste juures suurimaks väljakutseks ning mida soovitab ta firmadele, et need ilusamad ja stiilsemad välja näeks.

Hanna Korsar tegi meremuuseumile tunnusesemed nagu siidist sallid, kikilipsud ja rinnarätid. Suurimaks väljakutseks peab Korsar projekti juures seda, et oli vaja mõelda, mida võtta või jätta. "On võimalik igasugu tunnusesemeid veel teha, kokkuvõttes oli vaja otsus teha ja tulemus tuli väga hea," sõnas disainer.

Meremuuseumi uued vormirõivad.
Foto: Jaanus Lensment

"Olen salamisi paljude vormirõivastega seotud, kus ei ole mänguruumi üldse. Mõned kangad võivad ka mängulised olla, aga seal on palju kitsendusi, mis disainerina sulle piiranguid loob," rääkis Korsar, et vormiriiete juures on kõige lihtsam mängida värvidega. "Silueti osas peab arvestama, et vormikandjad on väga erinevate figuuridega."

Vaata videost, mida peab Hanna Korsar vormiriide juures oluliseks ja mis on tema töös "käärideks"!

Meremuuseumi uued vormirõivad.
Foto: Jaanus Lensment

Hanna Korsar on omanimelise naiste rõivaste brändi loominguline juht, kelle käekirja iseloomustab õrn ja naiselik siluett, pehme värvikasutus ja kõrgmoele omased kaunistamise ja õmblemise võtted.