Armastatud moelooja, 20 aastat moemaja pidanud Tiina Talumees esitles 19. aprillil ajaloolises Maarjamäe lossis kollektsiooni "Vabariigi Naine".

"Seekord vaatasin kollektsiooni luues tagasi esimese Eesti Vabariigi aega, mille sünd langeb kokku 1920-ndate aastate vabama lõikega naistemoe tekkega, mille tõid kaasa Coco Chanel ning tema kaasaegsed moeloojad. Rõivad jäid endiselt väljapeetult naiselikuks, kuid kleidid muutusid oluliselt lühemaks, lihtsamaks ja kantavamaks. Tolle aja moodsad naised olid julgemad ja spontaansemad ning rõivamood pidi ajaga kaasas käima, lubades naistel end rõivastes mugavalt tunda ning olla nemad ise. Just sellise sundimatu naiselikkuse lugu räägib ka uus kollektsioon," kirjeldab moelooja Tiina Talumees.

Vaata SIIT, kuidas moelooja kollektsiooni esitluseks stuudios valmistus.

Valdavalt õhtu- ja kokteilikleitidest ning nende juurde sobituvatest jakkidest ja mantlitest koosneva kollektsiooni üheks signatuurelemendiks on stiliseeritud rukkilillemotiiv.

Kollektsiooni värvigamma on Eestimaale omaselt tagasihoidlik ja vaoshoitud. Näeme trikoloorist inspireeritud sinise, musta ja valge varjundeid, aga ka koidikutaeva roosat ning klassikalist beeži.