ERKI tiim toob teieni täna andeka Karola Kaugema, kelle igapäevaseks töövahendiks on hoopis pintslid ja lõuend. Eesti Kunstiakadeemia maali erialal õppiv Karola toob ERKI Moeshow lavale kollektsiooni nimega "Khrushchyovka".

Kollektsiooniga viib Karola vaataja tagasi aega, mille sümboolikat mäletame kõik. Vanad veneaegsed vaibad, mis rippusid seintel, ei olnud vaid iluasjad. Nende menukus algas 60ndatest koos massilise linnastumisega. Tuhanded inimesed seadsid enda kodu üles värskelt valminud khrushchyovka majades. Külmad betoonist seinad ärgitasid paljusid riputama oma seintele nõukogudeaegsed vaibad. Nende eesmärgiks ei olnud mitte vaid sooja hoida, vaid ka heli summutada ning jõukust näidata. Nii sai alguse kaua tuntud vaiba traditsioon, mis on vajunud tänapäeva unustuste hõlma.

Karola on võtnud omale eesmärgiks kasutada ära just neid samu nõukogudeaegseid vaipu ja anda neile uus elu. Disainer järgib täpselt kolme põhimõtet: hoida soojust, summutada müra ning näidata jõukust.

Milline oli Karola lapsepõlve unistus ning milliseks peab ta enda senist suurimat saavutust, vaata videost!

ERKI Moeshow leiab tänavu aset 26. mail, toimudes juba 31. korda. Käesoleval aastal soovib suursündmus juhtida inimeste tähelepanu privaatsusele nii virtuaalses kui meid ümbritsevas maailmas. Turvaaugud, identiteedivargused, andmete kergekäeline jagamine – need on vaid mõned näited meid ümbritsevatest ohtudest, millele korraldusmeeskond kavatseb tähelepanu juhtida.

Video autoriteks on EKA tudengid Kaspar Kuus, Karmen Vikat, Merike Liiva.