ERKI disainerite tutvustmine jätkub. Kirke Talu, Eesti Kunstiakadeemias nahakunsti õppiv moelooja, on õmblemise ja loomingu kõrval üles kasvanud. Oma tänavust kollektsiooni luues piilus ta kriminaalide ja taskuvaraste maailma.

Kollektsiooni “WICKED RAIDER” luues uuris Kirke Talu kriminaalide mõttemaailma, soovides luua rõivaid, mis annavad tavainimesele võimaluse tunda end sama kavalana kui taskuvaras ise. Kollektsioon mängib erinevate lõigetega, mis annavad võimaluse aksessuaare ja riideid omavahel kombineerida ning funktsionaalses mõttes vahetada. Läbivaks ideeks on analüüsida varga mõttemaailma ja järelduste põhjal aru saada, kuidas varas vaatab objekti ja seejärel leida paremaid disainilahendusi.

Kuidas muuta rõivaid vargakindlaks? Peidetud ja reguleeritavad mahud, millele on raske ligipääs, salataskud ja -lukud, mitmekordsed kinnised, krõpsupael, rõivaste alla peidetud mahud ja aksessuaarid.

Kuidas kirjeldab Kirke oma stiili ning milline on olnud parim tagasiside, mis talle antud? Vaata videost!

ERKI Moeshow leiab tänavu aset 26. mail, toimudes juba 31. korda. Käesoleval aastal soovib suursündmus juhtida inimeste tähelepanu privaatsusele nii virtuaalses kui meid ümbritsevas maailmas. Turvaaugud, identiteedivargused, andmete kergekäeline jagamine – need on vaid mõned näited meid ümbritsevatest ohtudest, millele korraldusmeeskond kavatseb tähelepanu juhtida.

Video autoriteks on EKA tudengid Kaspar Kuus, Karmen Vikat, Merike Liiva.