Mõned päevad veel enne ERKI Moeshowd toob Catwalk lugejateni Eesti Kunstiakadeemia kolmanda kursuse tekstiilidisaini tudengi Liina Leo. Korraldajad käisid Liinal tekstiiliosakonnas külas ning uurisid tema kohta nii mõndagi huvitavat.

Liina kollektsioon "Opacity" keskendub materjalide- ja tekstiilitehnikatele. Inspiratsiooni leidis Liina kollektsiooni loomiseks jääst, selle erinevatest olekutest ning moodustumistest. Seetõttu kasutab noor moelooja kollektsioonis puhtaid jooni, väljalõikeid ning erinevate materjalikihtide vastasmõju. Märksõnadeks on jää sulamine, mõranemine, värvide kadumine. Materjalide kasutus illustreerib läbipaistvust ning hägusust, mis annab jääle iseloomuliku välimuse.

Milline on Liina lemmikkoht ning millised on tema eesmärgid osaledes ERKIl, vaata videost!

ERKI Moeshow leiab tänavu aset 26. mail, toimudes juba 31. korda. Käesoleval aastal soovib suursündmus juhtida inimeste tähelepanu privaatsusele nii virtuaalses kui meid ümbritsevas maailmas. Turvaaugud, identiteedivargused, andmete kergekäeline jagamine – need on vaid mõned näited meid ümbritsevatest ohtudest, millele korraldusmeeskond kavatseb tähelepanu juhtida.

Video autoriteks on EKA tudengid Kaspar Kuus, Karmen Vikat, Merike Liiva.