ERKI Moeshow korraldajad püüdsid tänaval kinni Eesti Kunstiakadeemia kolmanda kursuse tudengi Reila Saarmäe ning uurisid lähemalt noore disaineri kollektsiooni ja tema enda kohta.

Reila usub, et vesi hoiab endas informatsiooni, mistõttu on tema kollektsioon inspireeritud veest ja selle loomusest. Kollektsiooni luues eksperimenteeris moelooja palju veega: mängis sellele muusikat ning enne vee külmutamist kirjutas veekarbile sõnumi. Eksperimentide tulemused olid hüpnotiseerivalt kaunid - jää sisse tekkisid vastavalt sõnumile ja muusikale unikaalsed triibud ja mullid. Kollektsiooni aluseks saidki mängulised ja haprad jäämõrad ning eksperimendist tulenevad vormid, mille jäljendamiseks kasutas Reila mitmetes toonides krepp-pabereid. Kollektsiooni vormid on naiselikud ja elegantsed nagu selge vesi.

Reilaga lähemalt tutvumiseks ning milliseks on kujunenud tema kõige suurem katsumus elus, vaata järele juba videost.

ERKI Moeshow leiab tänavu aset 26. mail, toimudes juba 31. korda. Käesoleval aastal soovib suursündmus juhtida inimeste tähelepanu privaatsusele nii virtuaalses kui meid ümbritsevas maailmas. Turvaaugud, identiteedivargused, andmete kergekäeline jagamine – need on vaid mõned näited meid ümbritsevatest ohtudest, millele korraldusmeeskond kavatseb tähelepanu juhtida.

Video autoriteks on EKA tudengid Kaspar Kuus, Karmen Vikat, Merike Liiva.