Anne & Stiil vestles ilumessi "Ilu sõnum" peakorraldaja Katrin Pihelaga, kes tutvustas uusi tuuli ilumaailmas ja tõdes, et vaatamata lahenduste otsimisele, toodab ilumaailm paraku endiselt palju mürke.

Katrin rääkis, et ilutrendid, mis mujal maailmas on juba paar aastat ilma teinud, on lõpuks hakanud ka Eestisse jõudma. Üha rohkem pööratakse tähelepanu looduslikkusele. Üks tugev märksõna on kindlasti puhas ilu.

Sel aastal on varasemast rohkem fookuses peanahk ehk tehakse juttu ilusatest tervetest juustest ja juuste väljalangemise probleemist ning selle ennetamisest.

Kindlasti ei tohiks unustada, et ilu algab seestpoolt. Uued tehnoloogiad ja uued toidulisandid keskenduvad just sellele, kuidas seestpoolt väljapoole hea välja näha.

Palju pööratakse tähelepanu ka pakendite disainile. Näiteks Korea kosmeetikatoodete puhul paistab silma pakendite mängulisus. Banaani-, õuna- ja munakujulised pakendid pakuvad avastamisrõõmu nii emale kui ka tema 15-aastasele tütrele.

Kuidas aga ilumaailm keskkonnateadlikkusega suhestub?

Katrin tõdeb, et paraku on kurb tõsiasi see, et ilumaailm toodab iga-aastaselt palju mürke, nii tootmisprotsessi kui ka pakendite osas. Sellega küll tegeletakse, aga teema on väga keeruline. "Seda päeva, mil me saame öelda, et kosmeetikatööstus keskkonda ei saasta, ilmselt ei tule," ütleb Katrin lõpetuseks.