ERSO vioolarühma abikontsertmeister Liina Žigurs avastas maalimise. "See on nii suur nauding! Eelmise aasta novembris tekkis mul vajadus ennast väljendada rohkem - või uutmoodi - lisaks muusikale,” meenutab Liina, kuidas teekond alguse sai.

"Õnneliku juhusena sain katsetada lõuendi ja värvidega, maalimist ma ju õppinud pole. Esimene pintslitõmme oli kõige õudsem üldse. Tundsin, et raudselt teen valesti, midagi ei tule välja! Aga kui selle esimese puu valmis sain, teadsin, et pean maalimistarbed soetama."

Üsna kohe tunnetas Liina, et tema maalid võiksid olla tekstuurilt mahulised; ta purustas värvisse munakoori ja ladus üksteise peale mitmeid värvikihte – akrüülid lubavad seda. Kujundid ja toonid ilmuvad talle tihtipeale unes. "Mõnikord tundub, et need värvid ei lähe ju üldse kokku, aga on tunne, et lihtsalt pean need nii panema... ja panengi," räägib ta.

Pealkirju Liina maalidel ei ole. "Võibolla nii ongi hea. Fantaasia hakkab siis igaühel jooksma eri suunas," arutleb ta. "Kui aga peaksin neile ühise nimetaja andma, oleks see valguse puudutus. Minu jaoks on nad seotud valgusega."

Vaata rohkem Liina tööde kohta Facebookist siit!

Video: Veljo Sakkos