Teresa Liivak Erakogu
Seitsmeste stuudios käis külas meestejuuksur Teresa Liivak, kes on aastaid unistanud sellest, et ta saaks enda juuksuribussiga mööda Eestit ringi kimada ja hoolitseda selle eest, et kõik Eesti mehed head välja näeksid. Hooandja abiga loodab ta sellele unistusele sammukese lähemale jõuda.

"Plaan tuli sellest, et vajadus on ilmselgelt olemas – keeruline on saada Tallinna inimesi ühel päeval ühte kohta. Kui lõpuks hakkasid käima kliendid Pärnust ja Võsult, siis on palju lihtsam, kui ise kohale sõidan," räägib juuksur, kust põnev idee alguse sai.

Austraalias tegi Teresa esimest korda barber shop'i ning Uus-Meremaal elades kohtas meest, kellel oli buss ja tegi sarnast asja. "Tema on küll väike inspiratsioon mulle."

Teresa soovib jõuda kõigini üle Eestimaa: "Saaksin pakkuda juuksuri teenuseid pulmas, laadal, firma peol või sünnipäeva grillil. Samuti on minu huvides pakkuda hoolt neile, kes enam ise selle eest muretseda ei jõua, lõigates juukseid näiteks vanadekodus. Või pöörates tähelepanu neile, kel pole seda võimalust, külastades näiteks lastekodusid."

Juuksuri sõnul hakkab ka eesti mees aina trenditeadlikumaks muutuma. "Mulle meeldib, kui püsikliendiga on protsess pooleli. Ta tuleb ja leiame talle kõige ideaalsema soengu, mis tema karvatüübile mugav oleks ja talle sobib. Läheb paar kuud aega, et ideaalne võimalus saaks tehtud." Iga nelja aasta tagant, kui jalgpalli MM toimub, siis sätivad mehed selle järele oma soove. "Nad vahel tulevad ka piltidega ja arvavad, et saavad selle näo ka kohe," kostab juuksur naljatledes.

Vaata videost, milline buss välja näeb: