Ilmere soovitab kodu kaunistada tasapisi. Ehtimise kulminatsioon on jõulupüha, aga enne seda võiks mängida meeleolu loovate värvidega. „Värvidel on meie tunnetele tohutu mõju ning sellest sõltub, milline on meie selle aasta pühade meeleolu,“ kinnitab Ilmere. Sisekujundaja sõnul on tänavu moes traditsiooniline punase, valge ja rohelise jõuluvärvi kombo. Nende värvidega mängimisel, neid täiendades ning hõbedat, kulda ja sinist lisades saab anda sisekujundusele värskemat jõuluilmet.

Valge jõul ja väike annus draamat

Skandinaavia minimalismist inspireerituna võiks selle aasta jõuluinterjööri põimida valgeid ja heledaid toone. Isikupära annavad metalsed detailid, vananenud puidutekstuur ja looduslikest materjalidest tekstiilid.

Ilmere sõnul toovad sisekujundusse ja sellega loodavasse meeleollu mõnusa annuse pidulikku draamat kuldsed, hõbedased ja musta värvi aksessuaarid. Nendeks võivad olla kuuseehted, salvrätikud, küünlajalad ja söögiriistad. Kaunistustena alati elegantsed ja jõululikud on igihaljad kuuseoksad.

Traditsioonilisem on kasutada jõulupuul punaseid, valgeid ja kuldseid või hõbedasi ehteid. Kaunistustele võib läheneda ka värskema pilguga. „Mitmetes kodudes on alles vanaaegsed, vanavanemate pärandatud ehted. Neid või mõnda muud uut tooni jõuluehted võiksid põimuda varasematel aastatel kogutud kaunistustega ja seda mitte ainult kuusepuul,“ soovitab Ilmere ja lisab, et mitukümmend aastat vanad kaunistused ei jää sisekujunduses kindlasti märkamata.

Valge ja punane — vana hea jõuluduo

Valge ja punane on kaks kõige traditsioonilisemat jõuluvärvi. Neile rohelist lisades loob klassikalise värvitriol põhineva jõulutunde. Tuues kolmandana mängu beeži või helepruuni ning lisades sellele messingist kaunistusi, on tulemuseks koguni modernne jõuluoaas. Kaup24 sisekujundaja soovitab siinpuhul jõulupuuna eelistada valget kunstkuuske, kaunistada seda erkpunaste ehete ja paeltega ning kirsina dekoratsiooni lisada punaste marjadega jõulupärjad. Muidugi sobib siia kübeke rohelust tuua igihaljate kuuseokstega.

Üleni valge fenomen

Ilmere sõnul on valge seesugune värv, millega sisekujunduses on väga raske mööda panna. Erinevaid valge värvi varjundeid on palju, alates kargest ja pehmest kuni peaaegu valge ja tuvihallini, mis mõne hõbedase ja kuldse aktsendiga toob koju mõnusat jõululikku sarmi. Kasutada sobib erinevates valgetes toonides tülli, paelu, metallist kuuseehteid ja jõulupärgi. Üleni valgesse motiivi võib lisada elemente, mis ei ole valged, aga need soovitab Ilmere sellisel juhul õrnalt valge spreiga üle pihustada.

Loodusele võimalikult lähedale

Jättes traditsioonilisest punase-valge-rohelisest jõulukoloriidist välja esimese, saame moodsa valge ja rohelise kombo. Punaseta on meeleolu pehmem ja loomulikum. Keskseks elemendiks loomulikult lopsakas roheline jõulupuu. Kaunistusi pole palju vaja, piisab mõnest valgest ehtest. Kaminale või lauale sobib hästi kandik sädelevate roheliste klaasist kaunistuste, looduslike okste ja teiste rohelistest toonides dekoratsioonidega. Pidulikumaks väljanägemiseks võib kaunistusteks valida mõne hõbedase aktsendi või pihustada aksessuaare hõbedase spreivärviga.

Sinise ja rohelise harmoonia

Ideaalne duo mereäärse kodu kaunistamiseks on sinise ja rohelise kombinatsioon. Kahe värvi segu meenutab lõputut talvist taevast ja jäist udu. Praktikas tähendab see siniseid kuuseehteid, laual rohelisi küünlaid ja siniseid salvrätte ning samas toonis lauanõusid, interjööris siniseid ja rohelisi patju.

Tasakaalus hõbe ja kuld

Erinevalt valgest, võivad ainult metalset tooni kaunistused ja sisustuselemendid mõjuda külma ja näotuna. Metalse võlu seisneb aga võimaluses sobitada seda ükskõik missuguse värvitooni ja tekstuuriga ning tuua sellega interjööri pidulikku toonust. Lisaks sobib see ükskõik missuguse stiiliga, klassikalisest ülima modernsuseni.

Ilmere lisab, et kuld ja hõbe on hiilguse, luksuse ja külluse värvid. Kullaseid ja hõbedaid toone peaks kasutama võimalikult võrdses mahus. Lauakatmise puhul eelistada näiteks kuldseid söögiriistu, samas hõbedasi küünlaid ja küünlajalgu.