Kui teed valiku loomingulise ja tundliku mehe kasuks, võib elu näidata ka argipäeva, mis ei pruugi enam nii ilus ja huvitav olla, tõdeb Hedvig Hanson. Foto: Priit Simson
Kui palju on neid, kes nooruses valivad endale kaaslase teadlikult? Ilmselt vähesed. Ikka valime mingi “müstilise tõmbe” järgi. Kuid kas see toob alati õnne? Oma kogemustest räägib muusika- ja teatrirahva keskel kasvanud Hedvig Hanson.

Looduses väljendub vastastikune tõmme enamasti endast erineva eelistamises – selleks, et järglastes avalduksid tugevamad geenid. Inimeste seas ei teki omasarnasega tavaliselt romantilist tõmmet ja nii väljendub looduse plaan meiegi puhul.
Kui ma saaksin praegu valida, kas oleksin siis olnud kahekümnendates eluaastates teadlikum või teinuks oma valikud ikka hormoonide juhatusel? Jah, praegu valiksin ma muidugi teadlikkuse. Ent elus on tähtis ka õppida ning olla tänulik olemasoleva eest. Usaldada. Ütleme siis, et usaldada loodust.
Seekord tahan ma jagada kogemust kooselust loomingulise mehega, toetudes mitte ainult ise­enda, vaid ka tuttavate läbielatule. Et neil, kel veel valimine ees – on ju öeldud, et naine valib mehe –, oleks eelteavet ja ideaalis isegi oskust mõningaid vigu vältida.