.
Käed on sinu visiitkaart ja hoolitsemata küüned kui plekk kaardil, mis sind esindab. On aeg oma küüned kriitilise pilguga üle vaadata.

Keegi ei tohiks kodust väljuda mustade kasimata küüntega ja seda ka siis, kui edevaid küüsi ei armasta. Kui eelistad lakkimata lühikesi küüsi, on ka see igati kena lahendus, kuid küüned vajavad tähelepanu sellegipoolest ja lihtne maniküürikomplekt võiks kodus olla kõigil. Et küüntest ei saaks küünised, vajad küüneviili, -kääre või -tange. Viimase kahe kasutamisel tasuks küüned siiski lõpuks ka üle viilida, et küüneserv jääks siledam ega oleks nii terav ja avatud võimalikule lõhenemisele.

Kel töö või elustiili tõttu koguneb küünte alla rohkem mustust, peaks kraanikausiserval hoidma küüneharja, et vajadusel päeva jooksul küünealuseid kasida. Üldiselt piisab aga regulaarsest kätepesust. 

Sageli jääb küünekuju kenam, kui küünenahad pisut tagasi lükata. Seda tasub teha spetsiaalse puidust või muust pehmemast materjalist küünenaha tagasilükkajaga, mis on küünepinna ja naha vastu õrnem kui metallist variandid. Küünenahka lõigata pole pigem tarvilik. Seda tehakse vahel ilusalongides, aga küünenahal on oma eesmärk täita – ta kaitseb küüne­plaati infektsioonide eest. Seega las küüne­nahk teeb oma tööd ja kergest tagasi­lükkamisest piisab täiesti.