Foto Erakogu
Kirjanik Ivar Sild, kellel peagi ilmub luulekogu “Kohane matus”, leiab tunnetest rääkides, et ühe partneri armastamine on tarvilik ja turvaline. Sest siis on keegi, kes kaitseb ega lase ilmal liiga teha.

Millal esimest korda armusite?

Eks see puberteedi piirimail oli. Nii 12–13. Tütarlaste vastu olid mu tunded platoonilised, sookaaslaste vastu erootilised. Hirmus enese-­eitus tekkis, kui aru sain, et vastassugu ei olegi see… mis mind köidab.

Miks on armastus oluline?

Armastus on kaunis ja tore illusioon, müüt, mis on vajalik ellujäämiseks, liigi jätkamiseks. Mulle tundub (kuna minu puhul jätkamisest-jätkumisest rääkida ei saa), et ühe partneri eelistamine ja armastamine on tarvilik ja turvaline, sest siis on peale iseenda veel vähemalt üks, kes toetab ega lase ilmal liiga teha. Vähemalt seni, kuniks on armastus.

Mida olete armastuse nimel teinud?

Olen teinud läbi ohtralt armumisi ja katsetamisi. Tõsiselt palju, uskudes, et nii leiab parima. Armununa, eriti noorena, olen aga palju rumalaid asju teinud, näiteks istunud ööklubi ukse taga ja oodanud paar-kolm tundi kallimat, kes enda sõnul vaid korraks sisse läks.