ASTANGU KONNAPÄÄSTJAD Kristjan Lepp
Uues rubriigis näitame, et vabatahtlik töö on tore ega murra konti. Kuidas sai konn kevadel üle autotee? Tõkke tagant ja ämbritaksoga!

Ma olen lapsest saati konni kartnud. Ilmselt algas see multifilmiga, kus haiglase moega konnad loivasid üle tee… ja jäid üksteise järel auto alla. Viie­aastane laps ei hakka juurdlema, mida selline multikas õpetab. Viieaastasel on lihtsalt õudne.

Nüüd, kui me maasikapeenras kohtume, taandun konnast kolmemeetriste hüpetega. See narrus lõppegu nüüd! Helistan Eestimaa Looduse Fondi (ELF) talgujuhile Kristel Saarmile: millal algavad konnatalgud ja kuidas saan aidata?

Kristel armastab konni. Lapsena püüdis ta kaks tükki kinni ja tõi purgis koju. Kuigi konnad said Kristelilt tigusid ja muud head-paremat, tegid nad sääred, nii et tüdruk pidi kahepaikseid sõpru toas taga ajama. Rohkem ta konni koju ei tassinud.

Täna paneme konnatõkkeid. ELFi kaudu on Kristel saanud 10 rulli rohelist võrku. See tuleb vedada autotee äärde – just sellesse kohta, kust konnad karjakaupa teele tulevad, et jõuda kudemistiiki.