Fashion editor Anna Dello Russo, wearing a pink ball gown, attends Oscar De La Renta at Spring Studios during New York Fashion Week in New York City, New York on September 11, 2018. Foto: Christopher Peterson / SplashNew, Christopher Peterson / SplashNew/ Vida Press

Barbie-roosa, kärtsroosa, nätsumulliroosa, lõheroosa, austriroosa, õrnroosa, vanaroosa; mida vanem eit, seda roosam kleit… Roosa on emotsioonidest laetud värv. Eriti selles tuntud riimis, mis justkui tunnustab julgust teatud eas roosat kanda ja samas küsivalt kahtleb. Kui kommiroosa on väikeste printsesside ja pastellroosa moedaamide värv, siis jah – vanaemade päralt on kõik roosad toonid! Ka kuninganna Elizabeth riietus mõni tund pärast pojapoja tütre sündi beebiroosasse kostüümi ja kübarasse.

Roosa on suve värv. Kahvatuil palgeil toonitab õhetust ning päikesekummardajail toob esile seksika jume. Ja juba hakkabki õrnas kujutlusetuules voogava seelikuosaga suvekleit roosa pilvena hõljuma... Kuid roosamast roosad on sel suvel ka daamigarderoobi tunginud pintsakuga pükskostüümid.

Roosat tasub sobitada punase või oranžiga, mõjub tuliselt ja tundeküllaselt. Maheroosa seevastu on turvalisuse ja hea tuju sümbol. Roosad tennised lisavad meeleolu ning läbi roosade prillide näib maailm helgem.