Illustratsioon Kristel Sergo
Kuhu panna laps siis, kui lasteaed on kollektiivpuhkusel, kuid endal tuleb tööl käia?

“No kas te aru ei saa, et väike laps vajab samuti puhkust? Kas teil tõesti lapsest kahju pole!” Rahelil oli piinlik: justkui ta ise ei teaks, et tema silmatera Mie ei armasta varahommikuti lasteaeda tõtata. Tütre lasteaed puhkab kogu täiega juulis, aga Raheli ettevõttes on kollektiivpuhkus alles oktoobris, kui turiste enam nii palju ei käi.

Ema pakkis lapse kapis olnud asjad kotti ja läks raske sammuga viimast reedest bussi ootama. Ta oli ju ainult palunud, et ehk võiks lasteaed ühe valverühma ka juuliks tööle jätta. Nende alevis rohkem lasteaedu polnudki kui see. Raheli enda ema töötas temaga samas ettevõttes ja Mie isast polnud juba paar aastat midagi kuulda olnud. Tütre vanem vend Oskar oli just lõpetanud 1. klassi, aga panna seitsmene kolmeaastast valvama tundus emale võimatu.

Rahel mõtles ühisele päikesereisile, mis neil laste ja vanaemaga oktoobrisse oli planeeritud, surus hambad kokku ega vaadanud samasse bussipeatusesse jõudnud lasteaiaõpetaja poolegi. Suviti oli Rahel alati viimaste seas, kes lapsele järele jõudis. Alatasa oli ta lapse pikkade päevade eest samalt õpetajalt sugeda saanud.