Veel pool sajandit tagasi oli selles kohas palju liiva, vähe vett ja põhielanikeks kõrberahvas beduiinid. Praegu iseloomustab Dubaid inimeste geniaalne loomingulisus ja suur rikkus, et oma ideed teoks teha.

Tutvusin Araabia Ühendemiraatide eluga suvel, kui polnud lääne turistide kõrghooaeg. Tahtsin omal nahal tunda, milline on see kuumus, millest räägitakse, ning näha kõrbesse ehitatud linna. Kuid loomulikult on enamiku põhjaeurooplaste jaoks emiraadid parim külastuspaik just sügisel, talvel ja varakevadel, kui sealne ilm meenutab meie suve.

Kohalike elurütm on kujunenud välja vastavalt kliimale: põhiline tegevus toimub hommikul ja õhtul ning päeval on pikk lõunane siesta, mil inimesed eelistavad päikesepaistele jahedaid ruume. Sel ajal on tänaval vähe rahvast ja väiksemad poed suletud.

Supermarketis saab suusatada!

Meie jõudsime Dubaisse vahetult pärast ramadaani, sellele järgneval puhkusenädalal. Paljud perekonnad Lähis-Ida riikidest olid tulnud Dubaid külastama. Suuremad poed, nende hulgas Dubai Mall, olid sel nädalal avatud kella kaheni öösel. Kuna väljas oli sooja 40+ ning poes meeldivalt värske õhk, jalutasid paljud ostukeskuses lihtsalt ringi.