Adobe Stock
Nahk on keha suurim organ, sama keeruline ja intelligentne kui näiteks süda. See, mis tooted näohoolduseks valida, sõltub sinu nahatüübist.

Nahaprobleeme võib hooldamata jätmise kõrval tekitada ka ülehooldamine. Näiteks juhul, kui kuivale nahale kantakse liiga intensiivseid niisutajaid, väheneb naha loomulik rasutootmine ning see muutub veelgi kuivemaks. Rasune nahk võib omakorda kannatada siis, kui sügavpuhastavaid tooteid on valesti kasutatud, hakates veelgi rohkem rasu tootes ennast liigse kuivuse eest kaitsma.

Naha õige hooldamine algab teadmisest, millist tüüpi nahk sul on. Parim viis selle väljaselgitamiseks on muidugi nahaarsti juures käia, kuid õnneks on ka kodune meetod.

Puhasta näonahk õhtul enne magamaminekut hoolikalt, ära kanna öökreemi ega -seerumit nahale. Hommikul enne tavapärast rutiini vaata peeglisse – milline on näo T-tsoon ehk otsaesine, põsed ja lõuaots ning kuidas näeb välja C-tsoon ehk välisküljed. Eri näopiirkondi uurides ja näpuotstega katsudes on võimalik välja selgitada, kas nahk on rasune, normaalne või kuiv. Naha seisukord võib ka varieeruda, mis tähendab, et tegu on seganahaga.

Rasune, normaalne, kuiv, kombineeritud näonahk?


Rasune nahk on läikiv ja rasvane. Näo keskosas olevad poorid on avatud, nahk ei näe välja värske, pigem kohati tume ja väsinud. Nahal on soodumus muutuda akneliseks.

Normaalne nahk on värske, õrnalt pinguldunud, puudub ülemäärane rasusus või kuivus.

Kombineeritud naha puhul on T-tsoon läikiv ja õline ning C-tsoon kuiv.