Adobe Stock
Juuni lõpuks saavad tavaliselt suuremad ja kiiremad aiatoimetused tehtud. Kõik, mis maha pandud, kasvab suure tõenäosusega üpriski kenasti ning varsti on loota saaki. On aga töid, mis tuleks kindlasti ära teha just nüüd.

Rododendronid. Selleks, et rododendronid jaksaksid õitsemise järel uusi võrseid kasvatada ja ka järgmisel aastal aednikku õitevahuga rõõmustada, tuleb ära õitsenud õisikud kohe pärast õite närbumist, enne kui nad hakkavad puituma, ettevaatlikult ära murda. Muidu hakkab taim seemneid kasvatama ja järgmise aasta õitsemine jääb kesisemaks. Õisikute murdmisel peab olema hoolas, et kohe-kohe sealtsamast, närbunud õisiku kõrvalt kasvama hakkavaid uute võrsete pungi ei vigastaks.

Küüslauk. Ka küüslaugud, just putkuvad sordid, hakkavad nüüd õisikuid moodustama. Mida varem küüslauguõisikud ära murda, seda suuremate küüntega liitsibulad me saame. Ära murtud küüslauguõisikuid ei tasu aga kompostikasti visata, sest neid saab edukalt söögiks kasutada – soolata, marineerida või tarbida värskelt nagu supirohelist.