Maret pakub külla tulnuile jäist suvekooki, mis kuumal suvepäeval mõnusalt jahutab. mai grepp
Meil kõigil on lemmiklaule, mis toovad meelde kallite inimestega jagatud hetki. Miks mitte värvida aga ühiseid tähtpäevi, reise ja pidusid mälestusväärseks hoopis koos nauditud söökide-jookide maitsetega!

Igatahes usub sellesse, et toidumälestused väärivad jäädvustamist, Maret Sukles (54), keda tuntakse Haapsalus kui Fra Mare spaa tegevjuhti ja linnapea Urmas Suklese prouat. Meie Valge Daam, nagu me teda klassikaaslaste seas naljatamisi kutsume. Tänu Maretile oleme juba aastaid saanud igal jaanuari esimesel nädalavahetusel kokku Fra Mares – oma traditsioonilist veepidu pidamas nagu filmis „Hüva leili!”.

Nüüd, kuumarekordeid löönud juunipäeval käisime Mareti koduaias piknikul. Pühitsemas tema koka-, õigemini elustiili retseptiraamatu „Elu on pidu” ilmumist. Koos raamatu ristiema ja projektijuhi ning meie ühise klassiõe Raili Mikuga. Sündinud kõik kolm samas Rakvere sünnitusmajas, käinud samas lasteaias, ühes klassis Rakvere 1. keskkoolis. Tulnud siis koos Tallinna ülikooli – üks eesti, teine inglise, kolmas vene keelt õppima… jaganud üliõpilaskodus ühiskööki.