Henry Laks. <p>Tekst<b> mari kukk</b> / foto <b>Daisy Lappard</b></p>
Isiklikku maalinäitust ja maakirikutes kontserdituuri plaaniv Henry Laks ütleb, et peamine põhjus, miks minnakse lahku ja vaeveldakse armastuse puuduses, on aja nappus. Enam ei ole inimestel aega teisega tegeleda.

Millal esimest korda armusite?

Väga varakult. Algkoolis. Üks kena brünett tüdruk oli, ja ma olin kõrvuni armunud. Võisin olla umbes kaheksa-aastane. Miks just tema, ei tea öelda. Kas keegi üldse teab…? Armastus on irratsionaalne, armastuse objekt ei pruugi olla standardselt kaunis, tark ega tore, ei pea olema mingi miss universum. Lihtsalt meeldib ja kõik. Armud ära ja ongi kogu lugu.

Mida olete armastuse nimel teinud?

Ega armastus tähenda vaid sugude­vahelist suhet. Võin öelda, et mul on kaks korralikku poega, mehed, 29- ja 31aastane. Nende lapsepõlv möödus minu käe all, abikaasa oli tööl, mina vabakutseline. Ma ju õieti tööl ei olegi käinud. Kuna ma neid armastasin, pühendasin neile väga palju aega. Armastuse nimel olengi pühendanud aega, kõige väärtuslikumat, mis üldse on.

Milleks te armastuse pärast valmis ei oleks?

Kui on suur armastus, kõikehõlmav ja -haarav tunne, olen praktiliselt kõigeks valmis. Suur armastus tähendab ülimat pühendumist.