Birgit Püve
Birgit Püve vaatleb fotoseerias “Eesti dokumendid” läbi kaamerasilma, millised me, eestlased, oleme. Eesti Naine uuris, kuidas näevad end portreteeritavad ise.

Kas mäletate mõne aasta eest Tallinna Kaubamaja seinal rippunud üleelusuurust reklaamplakatit eaka efektse naismodelliga, kes püüdis pilku ja pani endast rääkima? Eestis rohkem sellises vanuses naisi pole nagu Maie Reier (78), kes kõnniks moelavadel ja osaleks modellina fotolavastustes, nähes päriseluski välja sama kaunis, hoolitsetud ja stiilne nagu reklaampildil.

Väikese parfüümipoe sulgemise järel kutsuti Maie tööle Kaubamajja, kus ta on juba mitu aastat täis­kohaga ametis olnud. Tal on kergelt piinlikki, et pole seejuures kordagi tundnud väsimust, ehkki on jalul korraga 10 tundi järjest. Ehk on asi igapäevases võimlemises lahtise rõduukse ees, või siis mõtlemises. Maie elu pole olnud kerge: lapsena viidi Saksamaale, hiljem tagasi olles elas mõnda aega maal, kus mitte millestki ehitati üles uued kodud. Naabrid aitasid üksteist, õhkkond oli soe ja sõbralik. Sellest on jäänud Maiele teadmine, et tuleb hakkama saada, ükskõik mis.