B2DTBE Vida Press
“Ühised huvid ja harrastused toidavad suhet,” teab oma memmega juba 400 aastat koos elanud jõuluvana, maailma kuulsaim ja toredaim mees.

Inglaste Santa Clausi abikaasa nimi on Jessica Mary Claus. Soomlaste Joulupukki naise nimi on teada vaid Joulupukkile endale. Üldse hoiavad Joulupukki ja Joulu­muori oma eraelu kiivalt endale: pole teada, kui vana jõulumemm on, mida ta tegi noorena ja kuidas oma mehega tutvus. Üht-teist on nad oma elust siiski avaldanud. Näiteks et jõulutaat oli väga sihikindel laps. Ta teadis juba väiksena, et temast saab jõuluvana. Alustas habeme kasvatamist juba kolmeaastaselt ning treenis end jõulumeheks nii, et sõi väga hästi ja kandis punaseid mängupükse ja -pluuse.

200 aastat elas jõuluvana põhjapoolusel. 1927. aastal kuulutas Soome raadio lastesaadete toimetaja Markus Rautio aga, et jõuluvana päriskodu on Lapimaal Korvatunturis – maailmakärast kaugel, kuhu ei vii isegi korralikku teed. Seal elab ta enamiku aastast eraklikult koos abikaasaga. Lapsi võtab jõuluvana vastu oma kontoris Rovaniemi lähedal Pajakülas.

Kuulus jõuluküla sai alguse 1985. aastal, kui muidu salapärases Korvatunturis elav jõuluvana otsustas Pajakülla teha oma kontori. 2010. aastal nimetati Rovaniemi taadi ametlikuks tegutsemispaigaks ning ta võõrustab seal igal aastal paljusid-paljusid lapsi ja lapsemeelseid külalisi.