Kristjan Lepp
“Toimetuse kindel kalju, kellele võis alati loota,” kirjeldab Erki Berends kauast raadiokolleegi Riina Eentalu. “Vaatasid talle otsa ja kõik maailma mured kadusid.”

Nüüdseks on Riina Eentalu (73) hääl kõlanud Vikerraadios juba 48 aastat. “Kui me 1993. aastal Kuku Raadiot üles ehitama hakkasime, siis oleksin teda väga sinna tahtnud,” jätkab Berends. “Aga ta ei tulnud.”

Riina ütleb selle kohta, et tõesti, talle selline pakkumine tehti ja ta mõtles tõsiselt selle üle, sest Erki on hea sõber ja kolleeg. “Ent ma jõudsin järeldusele, et avalik-õiguslikus raadios olen sõltumatum, kui eraraadios ilmselt olla saan.”

45 aastat on Eentalu töötanud raadiouudistes – “Päevakajas”, nagu raadiomajas öeldi. Teist nii pika raadio uudisteankru staažiga inimest Eestis polegi. Kolm viimast aastat on ta töötanud ERRi keelenõunikuna, kaks aastat toimetanud Vikerraadio vara­hommikust keelesäutsu.

Riina kuulub veel sellesse põlvkonda, kel polnud võimalust eraldi ajakirjandust õppida. Ajakirjanikuks spetsialiseeruti Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat tudeerides. Võimalik, et see tuli isegi kasuks, sest enne erialavalikut tuli mitu aastat pühenduda eesti keele ja kirjanduse õppimisele. Silmaringi laiendasid soome ja ladina keel ning ulatuslik väliskirjanduse programm, rääkimata filosoofiast.