Foto: Kristjan Lepp
Muusik Erki Pärnoja (34) kraabib oma nime Sindi kutsekooli seinale. Kool on tühi, linn palju vaiksem, aga palju on ka täpselt nii nagu Erki lapsepõlves!

Suvi. Sajab rahet.

Seisame Erkiga Sindis ühe trepikoja varikatuse all ja vaatame seda ilmaimet. Tajutav temperatuur on kuus kraadi. Ega suurt rohkem see pole ka.

“Hea, et ma hommikul kampsuni panin,” rõõmustab Erki. Nokkmütsist oleks ta äärepealt ilma jäänud, kui käisime Sindi väliujulat vaatamas. Jube tuul! Aga minna tuli, sest jõe ääres kolas nooruses alatihti Erki onu Summer, The Tuberkuloitedi ninamees Indrek Raadik. Väike õepoeg rippus tal takjana küljes.

“Kasvasin ema ja vanaemaga, nii et Summer oli mu lähim isafiguur,” jutustab Erki. “Olen talle jube tänulik, et teda huvitas, mida ma teen. Meil on üheksa aastat vanusevahet, aga ta võttis mind igale poole kaasa: korvpalli, jalgpalli, hokisse, ratast sõitma, motokrossi… Sport polnud absoluutselt minu teema, nii et põhiliselt vaatasin pealt, kuidas ta oma sõpradega möllas. Aga siis tegi Summer bändi ja järsku vedelesid meil kodus kitarrid!!” See muutis kõik ka Erki jaoks.