Eesti Naine
Epp Eespäev (56) on paaril viimasel hooajal olnud Tallinna Linnateatris hõivatuim näitlejanna. Peagi näeb teda ka kinos, värskes filmis “Võta või jäta”. Epp ise kahtleb, kas ta ikka päris elus on ema rollis õnnestunud, kuid just see on talle kõige tähtsam!

Epu koduukse kõrval on selle suve helde päike ning natuke liiga palju kana­sitta ja muud väetist pannud kurgid vohama, tomatid õhetama, nahksed paprikad tumedalt läikima. Ma olen siin aias vanade õunapuude all kunagi olnud.
Tookord, üheksa aastat tagasi unistas Epp, et ta lapsed läheksid õppima, mitte Austraaliasse kapsaid raiuma. See unistus (välja arvatud aasta Austraalias) on täitunud. Septembris siirdub poeg Artur (29) Tartusse lennuakadeemiasse ning see uudis on ema jaoks viimaste aastate liigutavaim. Ka vanaisa Mati (telelegend Mati Talvik) kuulis veel surivoodil, et lapselaps sai lennukooli sisse. “See oli ilus ja liigutav hetk,” meenutab Epp.
Tema tütrel Gertrudil (28) on aga sihikul ei rohkem ega vähem kui... universum ise – ta unistab võimalusest astronaudina kosmosesse söösta. Elab praegu Hollandis ja töötab Euroopa Kosmoseagentuuris. Sellest, kuidas Gertrud aga Kaplinnas hoopis biokeemiat õppis, kirjutas ta raamatus “Minu Lõuna-Aafrika Vabariik”.
Kui Eppu peaks iseloomustatama, siis arvab ta, et lapsed pakuksid kindlasti: närvihaige. “Aga ma ei ütleks!” lükkab Epp selle kohe kõrvale. “Olen hea inimene. Ülitundlik.” Ta on visanud jalad üle laia madala tugitooli käetoe, mõtleb veidi ja lisab: “Aga kahjuks tean ka seda tunnet, mis on kadedus ja ahnus.”

Lugu ilmus värskes Eesti Naises