Aarne Üksküla Foto: Kalju Suur
Pühapäeval igavikku lahkunud näitleja Aarne Üksküla kohta on paljud kolleegid rääkinud, et ta väga arvestas laval partneritega ja oskas nemad suureks mängida koos endaga.

Ükskord Kuku klubis aga lõbustasid Aarne ja tema abikaasa Maria Klenskaja end sellega, et rääkisid mingis omaloomingulises keeles, mis oli prantsuse keele sugemetega. Nad lihtsalt vallatlesid, ise seda nautides. Kõik kohal olnud kukulased kiljusid naerda, Aarne aga kiitis teiste kõlavat naeru, mis polnudki niisama suusoojaks ütlemine, vaid suur tähelepanu ka teistele.
Adolf Šapiro lavastas esimesena NSV Liidus 1977. aastal Pärnu teatris Endla Edward Albee näidendi "Kes kardab Virginia Woolfi?", mis oli tolle aja mõjukamid etendusi Eesti teatris ja mida mängiti aastaid.
Kui Pärnus mängiti viimast korda seda näidendit Linda Rummo ja Aarne Ükskülaga peaosas, siis pärast etendust räägiti fuajees, missugune härrasmees oli ometi George ja missugune naine oli Martha! Rääkijad olid Leningradi ja Moskva suvitajad publiku hulgast. Nad lubasid järgmisel suvel etendust veegi vaatama tulla...