Lauluga Maale Saaremaal Orisaares Illiku laiul Foto: Merike Arbet
TV3 „Seitsmestes uudistes“ käis 10. mail külas legendaarne bariton Voldemar Kuslap, kes 24. septembril saab 80aastaseks ja kellega saatejuhid rääksid nii Eurovisioonist kui eesootavast kevadkontserdist ja sünnipäevaaegsest sügistuurist.

Eurovisiooni kohta ütles Kuslap, et varem vaatas ta võistlust rohkem, aga viimastel aastatel pole enam kursis. Koidu ja Laura esitatavat lugu „Verona“ on ta kuulnud ja see talle meeldib.

Kuslap ütles, et esimese Eurovisiooni loona meenub talle Cliff Richardi esitatud „Õnnesoovid“ Ja lauluab stuudios: „Ma õnnesoove saan häid ja sooje, kui räägin kõigile, et armastad sa mind.“ See Bill Martini ja Phil Coulteri laul sai 1968. aasta Eurovisioonil 2. koha. Laulule tegi eestikeelse teksti Heldur Karmo ja kõigepealt esitas seda Kalju Terasmaa. 1968. aastal võitis Hispaania laul "La, la, la“, aga hitiks sai Cliff Richardi laul.

„Siis, kui kadusid ära suured orkestrid ja dirigendid, kippus Eurovisioon natuke palagani värvingut võtma,“ ütleb klassikaline laulja Kuslap välja enda huvi vähenemise põhjuse.

Solisti juubeliaasta algust märgib aga 28. mail Elva lähedal Vapramäel Pärnamäe talu hoovis toimuv kevadkontsert, kus ta esitab põhiliselt estraadiklassikat ja kus saab kuulata ka lõbusaid lugusid teatrielust. Sügisel on ees aga kontserttuur.
„Peaasi, et jätkuks energiat, tervist ja häält!“ soovib Kuslap endale juubeliaastaks.

Teleintervjuud saab vaadata siit:

http://uudised.tv3.ee/meelelahutus/uudis/2017/05/10/voldemar-kuslap-eesootavast-kevadkontserdist-lisaks-lauludele-saab-kuulda-ka-lobusaid-vahepalasid/