Unsplash / Alessandra Caretto
Sügise tulles võib hakata juukseid välja langema tempos, mis teeb murelikuks. Miks on nii, et koos päikesega hääbumisega kaovad ka juuksed – kas põhjust on muret tunda?

Kui sul on hakanud juukseid senisest hoogsamalt välja kukkuma, ei pruugi olla tingimata tegu mõne nahaprobleemi või ealiste muutustega. See võib olla ajutine häda, milles on süüdi – sügis.

„Suvel, kui päike suurendab meie kehades hormoonide sünteesi, hoogustub ka juuksekasv,“ selgitab Vichy juukseekspert Laurie Jacquet. „Sügisel on valgust vähem, mistõttu on organism puhkefaasis. Ka meie kiharatel on õigus puhata. Normaalseks võib pidada, kui senisest suurem juuste väljalangemine kestab kuni 6 nädalat. Kui hõrenemine kestab kauem, konsulteeri arstiga. Põhjus võib olla muuhulgas näiteks organismi rauapuuduses. Või siis on igapäevane stress liiga suur või hormoonitasakaal paigast ära.“

Kui tervisehädad on välistatud, tuleks abi otsida kosmeetikapoest või apteegist. Olemas on tõhusaid šampoone, palsameid, seerumeid ja maske, millel on põletikuvastane toime, mis ravivad karvanääpse ning hoogustavad peanaha mikrovereringet.