Foto: Unsplash.com
Pesemata linad peidavad endas palju asju, mis pole just apetiitsemate killast. Kui tihti peaks voodipesu vahetama ja pesema?

Inimeste kehal sureb päevas umbes 30 000-40 000 naharakku. Kui veedad palju aega voodis, siis mis arvad, kuhu need naharakud pudenevad? Loomulikult voodisse! Seal, kus on naharakud, on ka tolmulestad. Lisaks naharakkudele ja tolmulestadele, koguvad voodilinad hulganisti niiskust: sülg, higi, kehaõlid ja nii edasi. Arvesse tuleb võtta ka seda, et kui jagad kellegagi voodit, on linade vahel ka tema naharakud ja kehavedelikud! Ehk on ka lemmikloom teil kaisus? Kui sulle meeldib alasti magada, on siin mõtlemiskoht, sest kui magad paljalt ja sipled palju, pole välistatud, et öö käigus satub sulle või su partnerile näkku ja suhu ka osakesi väljaheitest!

Mustade linade vahel magamine ei tähenda tingimata, et sa jääd haigeks. Siiski võivad tolmulestad esile kutsuda allergilisi reaktsioone nagu näiteks nohu, vesiseid silmi ja aevastamist ning mustadest linadest tekkinud ebamugavus segab und.

Eksperdid väivavad, et voodipesu võiks vahetada ja pesta kord nädalas. Peaksid endale esitama küsimused: kas magad pidžaamas? Pidžaama võib osa surnud naharakkudest kinni püüda ja nii ei lõpeta need su linades. Kas käid enne uinumist duši all? Kas jagad voodit lemmikloomaga? Sipled palju? Kui sul ei õnnestu iga nädal voodipesu pesta, käi enne magamaminekut duši all ja pese surnud naharakud maha. Tee iga hommik voodi ära, nii pudenevad naharakud põrandale ja saad toa lihtsalt tolmuimejaga üle käia.

Allikas: SELF Magazine